MarcomMall
חיפוש באתר
חיפוש באינדקס
קטגורייה/תחום עיסוק
תת קטגורייה
איזור בארץ
חיפוש לפי שם

הנדל"ן הבלתי מנוצל של פרסום אינטרנטי

כשכמעט חצי מאוכלוסיית העולם משתמשת בו, עם מאות מיליוני משתמשים חדשים מדי שנה, אין ממש בטענה שהרשתות החברתיות הרגו את הדואר האלקטרוני

בשנים האחרונות עולה בהתמדה שיעור המשתמשים באוכלוסייה באינטרנט בכלל ובדואר האלקטרוני בפרט. על תעשיית הפרסום להסתגל לשינויים המבניים בשוק זה, במסגרתם הלקוחות עוברים מהמדיות המסורתיות לאינטרנט. הפרסום האינטרנטי בארצות הברית הוא השוק הצומח ביותר בתעשיית הפרסום בשנים האחרונות – מ-4.6 מיליארד דולר בשנה לפני כעשור לכמעט 30 מיליארד דולר כיום, למעלה מ-12 אחוזים מהתעשייה.

לפי מחקר של פורסטר, עד שנת 2014 שוק הפרסום האינטרנטי יכפיל עצמו ויגיע ל-55 מיליארד דולר, כאשר רוב הגידול יתבטא בהטיית תקציבים שהוקצו עד כה למדיות המסורתיות לפרסום באתרי אינטרנט, בדואר האלקטרוני וברשתות החברתיות.

השימוש בדואר האלקטרוני עדיין מראה קצב גידול מרשים של מאות מיליוני משתמשים חדשים מדי שנה. מחקר של קבוצת רדיקטי מהשנה שעברה מעריך כי 2.9 מיליארד אנשים משתמשים בדואר האלקטרוני, ושמספרם יגיע ל-3.8 מיליון עד שנת 2014. כ-250 מיליארד הודעות דואר אלקטרוני נשלחות מדי יום (מספר בלתי נתפס גם כאשר מפחיתים ממנו את הודעות דואר הזבל), מתוכן כ-100 מיליארד הודעות עסקיות.

למרות הגידול המאסיבי בשימוש ברשתות חברתיות, הדואר האלקטרוני היא הפעילות עם אחוזי החדירה הגבוהים ביותר ב שיווק באינטרנט, והמשתמשים עדיין שולחים ומקבלים מיילים באופן יומיומי יותר מכל פעילות אינטרנטית אחרת. כמעט 75 אחוזים מהגולשים בודקים את הדואר אלקטרוני שלהם מדי יום, בהשוואה לפחות מ-50 אחוזים שגולשים ברשתות חברתיות באותה תדירות. הגישה הגוברת לדואר האלקטרוני מטלפונים ניידים מעודדת גם היא את המשתמשים לבדוק אותו בתכיפות רבה יותר. הדואר האלקטרוני הוא אף הבחירה הטבעית והמרכזית לתכתובות עסקיות מכל סוג.

עם עליית הרשתות החברתיות רבים הספידו את הדואר האלקטרוני, אך המציאות היא שרוב האנשים ממשיכים וימשיכו להשתמש בו בשנים הקרובות, בוודאי כשמדובר בעסקים. השחקנים המרכזיים בתחום – Yahoo!, Gmail של גוגל, Hotmail ו-Outlook של מיקרוסופט – ממשיכים להשקיע תקציבי עתק בשיפור ושדרוג שירותי הדואר האלקטרוני שלהם. אפילו פייסבוק, מלכת הרשתות החברתיות, השיקה לאחרונה שירות דואר אלקטרוני משלה, מהלך שלא נראה כי יגרום לרבים לנטוש את שירותי הדואר האלקטרוני המבוססים.

לאור הגידול העקבי בשימוש בדואר האלקטרוני, מפליא כי תחום הפרסום וה מיתוג בפלטפורמה זו עדיין לא הפך לחלק בולט מיוזמות השיווק הדיגיטלי של חברות רבות. תחום השיווק בדואר האלקטרוני בדרך כלל מזוהה עם ניוזלטרים במקרה הטוב ודואר זבל במקרה הרע, אולם שימוש לגיטימי ב'נדל"ן' הזמין (והלא מנוצל לרוב) שקיים בדואר האלקטרוני היוצא מהארגון, יכול להעביר באופן ויזואלי וטקסטואלי את המסרים השיווקיים של הארגון, להציג חזית מותגית אחידה ולהגביר את כמות הפונים אליו באופן פשוט וזול יחסית.

בישראל, המגמה של "העשרת דוא"ל" התחילה מחברות גדולות כגון אורנג', אל-על ובזק, אך היא תופסת תאוצה בזמן האחרון גם בארגונים קטנים ובינוניים. במדינות אחרות ובראשן ארצות הברית השימוש בדואר האלקטרוני היומיומי של עובדי הארגון כפלטפורמה שיווקית עדיין נמצא בחיתוליו, אולם נראה כי בשנים הקרובות התחום יתחזק בעשרות מונים ויהפוך לחלק אינטגרלי מהתמהיל השיווקי של רוב החברות.

נכתב על ידי רוית חלווה, מחלקת לקוחות בחברת אימפקטיה. החברה מאפשרת לנהל קמפיינים מדידים, המבוססים על באנרים פרסומיים ומודעות טקסט שמשולבים בכל מייל היוצא מהארגון.

חזרה ל ניוזלטר מרקום מול יולי 2011  

חזרה לראש הכתבה

הדפסשלח לחבר
לכתבות ומאמרים נוספים...
האם סרט מוצר יכול להגדיל את נתוני המכירות?
מיתוג אג'ילי
אז איך יראה סרט התדמית שלכם - "בטוח" או "יוצא מן הכלל"?
הדרך הקלה להתאים שיווק Inbound לשוק מסוים
כיצד לבנות אסטרטגית שיווק "משפיע"
שלושה עדכונים חדשים בטוויטר שעלינו לקחת בחשבון בשנת 2015
מיטב ערוצי השיווק והטקטיקות לחברות B2B
איך לשלוט באיזון בין עיצוב אתר והפונקציונליות שלו
תקשורת שיווקית בחברה גלובלית
יצירת סרטי שיווק מבדרים ומלמדים

אודות מרקום

טיפים והמלצות אינדקס ספקים מצגות מולטימדיה עיצוב מצגות

עמוד הבית

פרסום באתר עיצוב גרפי סרטי תדמית רעיונות שיווקיים

פורום מרקום

כתבות ומאמרים תרגום ועריכה דפוס דיגיטלי מוצרי פרסום
סיפורי הצלחה מיתוג ביתן לתערוכה עיצוב ובניית אתר יחסי ציבור
מרקום ניוזלטר קורס מרקום מתקני תצוגה בנייה וקידום אתר שלומית הרץ
סדנאות מרקום כתיבה שיווקית מיתוג עסקי עיצוב פלאש דרושים מרקום
אירועים עסקיים מפת האתר כנסים וארועים עיצוב אריזות

קידום אתרים

כנס מרקום מדיה חברתית שיפוצים והתקנות
דרונט בניית אתרים
כל הזכויות שמורות למרקום מול 2009 studio-touch