MarcomMall
חיפוש באתר
חיפוש באינדקס
קטגורייה/תחום עיסוק
תת קטגורייה
איזור בארץ
חיפוש לפי שם

איך להפוך את השיווק באינטרנט לקלף מנצח בשוק התחרותי?

האינטרנט כבר מזמן הפך לכיכר העיר המודרנית – נקודת מפגש של 4.5 מיליון גולשים ישראלים שמתייעצים, יוצרים ומחפשים תוכן. לכן אין פלא שחברות ומנהלי שיווק שוברים את הראש בניסיון להגיע לשיעורי חשיפה גבוהים באמצעות טכניקות פחות או יותר דומות לשיווק באינטרנט. וכאשר כולם משתמשים באותם הכלים הסטנדרטיים לשיווק באינטרנט, השאלה המתבקשת היא כיצד אפשר לגבור על התחרות באמצעותם?

רק שימוש בשיטות המתקדמות ביותר ל שיווק באינטרנט יביא לתוצאה המקווה – יצירת יתרון תחרותי שיגדיל את שיעורי החשיפה ואת כמות הלקוחות. במסגרת מרוץ החימוש השיווקי התפתחה גישה חדשנית לשיווק באינטרנט – Internet Findability המאפשרת לחברה, השירות או המוצר לזכות ביתרון יחסי על פני מתחרותיה.

מה ההבדל בין Internet findability לקידום אתרים רגיל?
שיווק מוצלח של המוצר, השירות או החברה ברשת האינטרנט עובר דרך הפיכתכם לברי מציאה במנועי החיפוש, וגוגל בראשם. מדוע בעצם? גוגל הפך ממזמן לאחד הכלים החשובים לחיפוש מידע בתהליך הקנייה: רק כדי לסבר את האוזן, בסקר TIM האחרון שפורסם זוכה גוגל לחשיפה שבועית של 3.6 מיליון גולשים. זו כבר לא כיכר ולא עיר, אלא חצי מדינה...הרעיון עליו מתבססת גישת ה Internet findability  היא להפוך אתכם לברי מציאה באינטרנט, משמע שהגולש יוכל למצוא אתכם בקלות בכל פעם שהוא יחפש מוצרים או שירותים הקשורים לתחום העיסוק שלכם. דמיינו לעצמכם לכמה חשיפה תזכו כאשר בכל פעם שהלקוח יקליד בגוגל "עורך דין בתל אביב" יופיע משרד עורכי הדין שלכם בשלוש מתוך עשרת תוצאות החיפוש הראשונות.

 Internet findability – איך השיטה פועלת?
שיטת Internet findability מתבססת על ההבנה שתהליך חיפוש המידע של הלקוח כבר מזמן לא מסתכם באתר התדמית שלכם. הוא מתייעץ עם אחרים בבלוגים ופורומים, מקבל מידע ברשתות חברתיות ולעיתים גם נכנס לאתרי תדמית. במסגרת הגישה הייחודית לשיווק באינטרנט נוצרות נקודות גישה אינטרנטיות, המעניקות לכם הזדמנות להיחשף בפני הלקוח הפוטנציאלי בנקודות המפגש המרכזיות שלו ברשת האינטרנט.

מהן אותן נקודות גישה?
נקודות גישה מכילות תוכן שקהל המטרה שלכם ימצא כבעל ערך. כך למשל חנות מחשבים תפרסם מדריך לקניית מדפסת או מידע אודות פתרון תקלות נפוצות במערכת ההפעלה. כתיבה שיווקית מקצועית המתבססת על מחקר שוק תאפשר לכם לבחור את נושאי הכתיבה לפי תחומי העניין של קהל המטרה, וליצור תוכן מעניין שימשוך את תשומת לב הקורא. יצירת נקודות גישה רלוונטיות לקהל המטרה בשילוב טכניקות לקידום אתרים יבליט אותו בתוצאות החיפוש ויהפוך אתכם לברי מציאה באינטרנט.

האם כל חברת קידום אתרים יכולה ליישם את שיטת Internet findability?
קידום אתרים הוא תחום אחד בלבד מתוך מה שקרוי שיווק באינטרנט. שיטת Internet findability מבוססת על פעילות רב תחומית, הכוללת מחקר שיווקי, כתיבה שיווקית, קידום אתרים ועוד. רק פעילות שיווקית הוליסטית המשלבת בין כל החלקים תיצור תהליך שיביא לתוצאות הרצויות.

מתי כדאי לשלב את ה Internet findability?
מוקדם ככל האפשר. השיטה מבוססת על יצירת נקודות גישה המכילים אזכורים שלכם, ולכן גם אינה מחייבת אפילו הקמת באתר תדמית. גם אם כבר התחלתם בתהליך של שיווק באינטרנט שאינו נשא פרי, גישת ה Internet findability תוכל להשתלב בכל שלב בפעילות השיווקית ולהגדיל את שיעורי החשיפה שלכם.   

 
נכתב על ידי דרור אלון, מנכ"ל OmniPresent ומייסד השיטה הייחודית internet findability להפיכת מוצרים, שירותים וחברות לברי מציאה באינטרנט.

לפרופיל של OmniPresent בפורטל מרקום מול

חזרה ל ניוזלטר מרקום מול דצמבר 2011  

חזרה לראש הכתבה

הדפסשלח לחבר
לכתבות ומאמרים נוספים...
האם סרט מוצר יכול להגדיל את נתוני המכירות?
מיתוג אג'ילי
אז איך יראה סרט התדמית שלכם - "בטוח" או "יוצא מן הכלל"?
הדרך הקלה להתאים שיווק Inbound לשוק מסוים
כיצד לבנות אסטרטגית שיווק "משפיע"
שלושה עדכונים חדשים בטוויטר שעלינו לקחת בחשבון בשנת 2015
מיטב ערוצי השיווק והטקטיקות לחברות B2B
איך לשלוט באיזון בין עיצוב אתר והפונקציונליות שלו
תקשורת שיווקית בחברה גלובלית
יצירת סרטי שיווק מבדרים ומלמדים

אודות מרקום

טיפים והמלצות אינדקס ספקים מצגות מולטימדיה עיצוב מצגות

עמוד הבית

פרסום באתר עיצוב גרפי סרטי תדמית רעיונות שיווקיים

פורום מרקום

כתבות ומאמרים תרגום ועריכה דפוס דיגיטלי מוצרי פרסום
סיפורי הצלחה מיתוג ביתן לתערוכה עיצוב ובניית אתר יחסי ציבור
מרקום ניוזלטר קורס מרקום מתקני תצוגה בנייה וקידום אתר שלומית הרץ
סדנאות מרקום כתיבה שיווקית מיתוג עסקי עיצוב פלאש דרושים מרקום
אירועים עסקיים מפת האתר כנסים וארועים עיצוב אריזות

קידום אתרים

כנס מרקום מדיה חברתית שיפוצים והתקנות
דרונט בניית אתרים
כל הזכויות שמורות למרקום מול 2009 studio-touch