MarcomMall
חיפוש באתר
חיפוש באינדקס
קטגורייה/תחום עיסוק
תת קטגורייה
איזור בארץ
חיפוש לפי שם

כיצד לכתוב מאמר תוך מספר דקות?

אם אתם עוסקים בכתיבת תוכן בכלל וב כתיבת תוכן שיווקי בפרט, ודאי הייתם רוצים לדעת כיצד ניתן לעשות זאת במהירות מבלי להוריד מערכו של התוכן הכתוב. כתיבה מהירה אינה כתיבה המוותרת על כללי קופירייטינג חשובים או על כללי קידום הכרחיים, אלא, היא כתיבה אשר מאפשרת הוספת מלל רב וחשוב תוך זמן קצר.

איך עושים זאת? להלן מספר טיפים המחולקים לשלב שלפני כתיבת המאמר, ולשלב הכתיבה עצמו:

טיפים לשלבי הכתיבה המקדימים:

1. צרו רשימת רעיונות ואנקדוטות קופירייטינג
קופירייטינג איכותי מקורו ברעיון טוב, אך רק החשיבה על הרעיון עלולה לקחת לכם חצי מהזמן, ולכן, בכל פעם שיש לכם רעיון טוב לכתיבה, הוסיפו אותו לרשימה קיימת בפנקס ידני או בקובץ Word. הרעיונות עלולים לצוץ כאשר אתם כותבים תוכן שיווקי כדבר שבשגרה, כאשר אתם מטיילים עם הכלב או כאשר אתם צופים בסרט טוב.

2. תנו לרעיונות להתבשל
לא לכל רעיון שכתבתם ברשימה יש 'בשר', דהיינו, לא תמיד יהיה לכם מה לכתוב בתוכן, ולכן, אל תכריחו את עצמכם לכתוב על רעיון מיד עם הגייתו, תנו לעצמכם את הזמן לחשוב על הרעיון וליצור ממנו מטעמים אמיתיים.

3. חתכו את המיותר
כתיבת קופירייטינג נושאת בחובה גם צד אכזרי, כיוון ואנחנו רוצים לכתוב במהירות, חשוב לסקור את כלל הרעיונות, ולבטל את אלו שאינם רלוונטיים לנושא המרכזי של הפוסט או המאמר. תוכלו להשתמש ברעיונות אלו עבור כתיבת תוכן שיווקי אחר.

טיפים לכתיבת המאמר:

1. תכננו את המאמר
לפני כתיבת התוכן, כתבו רשימה מהירה המציינת את מבנה המאמר, זה יחסוך לכם זמן בתכנון וימנע שינויים מאוחרים, לדוגמא:
- הקדמה
- שאלה מנחה
- טיפים שימושיים
- סיכום

2. השתמשו בסעיפים
כתיבה באמצעות תבליטים (בולטים) תהפוך את תוכן המאמר לפשוט יותר לארגון ולקריאה. מבחינת הקורא, לכתיבה בסעיפים יתרון רב כיוון והם הופכים את התוכן קל יותר למעקב, ומבחינת הכותב, באמצעות סעיפים, אין צורך לחשוב על תכני קופירייטינג רלוונטיים ליצירת קשר בין נושאים.

3. אל תחרגו מכמות המילים
במיוחד במקרים של תוכן שיווקי, כמות המילים במאמר לא צריכה לחרוג מ-500, לכן, מומלץ שלא להעמיס ולהתפזר, אלא, להקפיד על כמות המילים הרצויה. אל דאגה, זה לא הופך את המאמר לאיכותי פחות.

4. קופירייטינג שאינו זורם? צאו להפסקה
אם אתם מרגישים תקועים ולא מצליחים למצוא את המילים המתאימות, עזבו את המאמר וחזרו אליו לאחר מספר שעות. נצלו את הזמן שנוצר לצורך ביצוע מטלות חשובות או לצורך כתיבת תוכן שיווקי בנושא אחר. מיד כשחוזרת לכם ההשראה, נסו שלא לאבד אותה, ושובו לכתוב במהירות האפשרית.

5. כתבו טיוטא ראשונית
בעת כתיבת המאמר, אל תתמקדו על כל שגיאת כתיב ותחביר או כל סימן לטעות שהמחשב מציין, גם אם פספסתם אות אחת או שניים במילה, המשיכו במעשיכם וזרמו עם הכתיבה. רק לאחר שתגיעו לסוף המאמר ולמסקנה הסופית, נשמו עמוק, קראו את מה שכתבתם, ותקנו את הנדרש תיקון.

לבסוף, חשבו קדימה. אם עליכם לכתוב מספר מאמרים דומים או באותו נושא, כתבו אותם יחד, בלי הפסקה, כך יהיו בראשכם תכני קופירייטינג רלוונטיים, מבלי צורך לשוב, לקרוא ולתכנן אותם, כמו כן, אם ביצעתם מחקר מקדים ואספתם מקורות מידע, שימרו אותם בקובץ נפרד, כך תחסכו זמן לחיפוש חוזר של מידע.

מקורות: How to write an article in 20 minutesחזרה לניוזלטר מרקום מול אפריל 2011

חזרה לראש הטיפ

הדפסשלח לחבר

אודות מרקום

טיפים והמלצות אינדקס ספקים מצגות מולטימדיה עיצוב מצגות

עמוד הבית

פרסום באתר עיצוב גרפי סרטי תדמית רעיונות שיווקיים

פורום מרקום

כתבות ומאמרים תרגום ועריכה דפוס דיגיטלי מוצרי פרסום
סיפורי הצלחה מיתוג ביתן לתערוכה עיצוב ובניית אתר יחסי ציבור
מרקום ניוזלטר קורס מרקום מתקני תצוגה בנייה וקידום אתר שלומית הרץ
סדנאות מרקום כתיבה שיווקית מיתוג עסקי עיצוב פלאש דרושים מרקום
אירועים עסקיים מפת האתר כנסים וארועים עיצוב אריזות

קידום אתרים

כנס מרקום מדיה חברתית שיפוצים והתקנות
דרונט בניית אתרים
כל הזכויות שמורות למרקום מול 2009 studio-touch