MarcomMall
חיפוש באתר
חיפוש באינדקס
קטגורייה/תחום עיסוק
תת קטגורייה
איזור בארץ
חיפוש לפי שם

היי ביבי זו טלי - שיווק בפייסבוק מהלב עובד ובגדול

חודש סוער עבר עלי לפני כחודשיים..

♦  בנוסף להיותי בעלת עסק, אני גם אמא, אישה, בת, אחות ואזרחית במדינת ישראל. התלבטתי המון האם לכתוב להכניס את הסיפור הזה לניוזלטר שלי ולמעשה כל כך התלבטתי עד שבכל יום כשעמדתי להתיישב ולכתוב את הניוזלטר, פשוט סגרתי את המחשב ולא כתבתי כלום. אז הנה אני כאן, לוקחת אוויר ומספרת לכם ויש גם מסקנה שיווקית.

♦  לפני כחודשיים, גם אני כמו מרבית אזרחי ישראל, הקשבתי לחדשות ושמעתי על הגזירות הכלכליות החדשות שהממשלה עומדת להטיל עלינו האזרחים. ובאופן ספונטני ומתוך הבטן והלב ישבתי וכתבתי לראש הממשלה מכתב אישי בקיר שלו בפייסבוק. לאחר כמה ימים המכתב צבר תאוצה והתפשט באופן ויראלי בכל רחבי הרשת החברתית וגם מחוצה לה. זה התחיל ממאות לייקים, הגיע ל10,000 ולאחר שבוע וחצי, המכתב כבר קיבל תמיכה של קרוב ל 2 מנדטים והיום הוא עומד על 59,000 לייקים. מאותו רגע התקשרו אליי מכל ערוץ תקשורת (טלוויזיה ורדיו) אפשרי והתראיינתי בכל מקום בו יכולתי לספר על מצבו של אזרח ממעמד הביניים. הדגשתי שמבחינתי זה לא עניין של ימין ושמאל. זה עניין של מצב האזרח הממוצע בישראל בשנת 2012 וזה נוגע לרובנו.

אחת המסקנות השיווקיות הכי חשובות שהסקתי ממה שעברתי בחודש הזה, כאדם שעוסק בשיווק במדיה החברתית היא שאם אתה מדבר מהלב, ומזדהה טוטאלית עם מה שאתה מאמין בו, אתה למעשה מבצע את השיווק הכי ויראלי שיש.

תחשבו על זה בהקשר של העסק שלכם, של מוצר שלכם או של כל מסר שאתם רוצים להעביר. זה הרבה יותר חזק מכל פרסומת שתקנו, או כל רשימת תפוצה שתנהלו.

הנה המכתב - קישור ל מכתב בעמוד הפייסבוק של ביבי עם התגובות 

היי ביבי. מה שלומך? אני האזרח הקטן. מלבד היותי אזרח קטן אני גם מנהלת עסק לשיווק באינטרנט והאמת? אני לא מקנאה במי שמנהל לך את הדף פה ביום כזה. לא קל! (זה בלי ציניות) אני פה רק כדי להגיד לך משהו קטן לגבי מה שאמרת אתמול על "אין ארוחות חינם" אז רק רציתי להגיד לך שמיום שסיימתי צבא (שזה בערך לפני 18 שנה) ותרמתי את חובתי למדינה באהבה, אני פשוט יושבת רגל על רגל ומחכה כל יום לשעה 13 בצהריים. למה? כי אני יודעת שאז תדפוק לי בדלת ואני אפתח, ואתה תגיש לי את ארוחת החינם שלי! איזה כיף הא? כי אני 18 שנה לא עשיתי כלום. רק ישבתי וחיכיתי לארוחת החינם שלי. אני לא משלמת הון כסף על חינוך ילדי (חוק חינוך חינם הא?), אני לא הקמתי עסק במדינת ישראל ומשלמת מיסים מפה ועד הונוללו. אני לא שילמתי את התארים שלי באונ' ע"י זה שעבדתי ב 3 עבודות במקביל (כי מה לעשות ההורים שלי לא יכלו לממן אותי, הם עניים), אני לא קורעת את התחת שלי כדי לשלם כל חודש שכירות ביחד עם בעלי ולגדל את ילדינו. והיי אנחנו לא גרים במרכז תל אביב. אנחנו גרים בפריפריה בשם נהריה. אפילו יש פה הקלות במס ואנחנו לא מצליחים להתחיל את החודש בלי מינוס מטורף בחשבון הבנק. אז תעלה מיסים. זה שטויות בשבילי. אני במילא לא קונה סיגריות. האלכוהול עוזר לי בכל ערב דווקא להירגע מתלאות היום פה במדינה (אז קצת חבל שאתה מעלה מחיר לזה), ולגביי הדלק באוטו, לא נורא אני לא אסע באוטו יותר אבל היי בעצם גם לא ברכבת ובאוטובוס (כי גם הם יעלו מחירים בבת אחת באם תעלה מחירים לדלק), אז לא נורא אני ארכוב על אופניים גם לפגישות שלי מנהריה לתל אביב (קצת ספורט לא יזיק). לגבי המעמ, בקטנה לגמריי, זה שטויות בשבילי לשלם את המעמ, אז הוצאתי כמה חשבוניות לתשלום החודש ללקוחות שלי, לא נורא שהוצאתי 16% מעמ ובפועל עד שהם ישלמו לי זה כבר יהיה 17% ואני אספוג את הפער הזה. לא נורא גם שיעלו מחירים בסופר על כל הסחורות אז ניקח עוד הלוואה מהבנק מקסימום ונשלם להם עוד ריבית, הרי זה בדיוק העניין - הבנקים פה כדי להרוויח לא? מגיע להם! אני כולה מעמד ביניים שאוכלת ארוחות חינם.
תודה ביבי
 

להלן לינקים לחלק מהמקומות בהם התראיינתי:

http://reshet.tv/%D7%97%D7%93%D7%A9%D7%95%D7%AA/News/Politics/Politics/Article,103082.aspx 

http://www.mako.co.il/digital-magazine/Article-e89dc307a76d831006.htm?partner=newsletter 

http://www.jpost.com/NationalNews/Article.aspx?id=279415&fb_source=message

http://www.mako.co.il/news-military/politics/Article-356d44c80a3d831017.htm

http://boker.nana10.co.il/Article/?ArticleID=914949&sid=187

http://megafon-news.co.il/asys/archives/68529

http://www.dvarim.be/search?queryText=%D7%98%D7%9C%D7%99+%D7%A2%D7%95%D7%96-%D7%90%D7%9C%D7%91%D7%95

http://www.fxp.co.il/showthread.php?t=10896037&p=100547895

http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-4263430,00.html

http://youtu.be/JRhQBYdLtPQ

http://mymoney.nana10.co.il/Category/?CategoryID=400203

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4265057,00.html

http://mymoney.nana10.co.il/Article/?ArticleID=915945

 

נכתב על ידי טלי עוז אלבו, LetsFaceIt.co.il מומחית לשיווק באינטרנט

 

חזרה ל ניוזלטר מרקום מול ספטמבר 2012

חזרה לראש הכתבה

הדפסשלח לחבר

אודות מרקום

טיפים והמלצות אינדקס ספקים מצגות מולטימדיה עיצוב מצגות

עמוד הבית

פרסום באתר עיצוב גרפי סרטי תדמית רעיונות שיווקיים

פורום מרקום

כתבות ומאמרים תרגום ועריכה דפוס דיגיטלי מוצרי פרסום
סיפורי הצלחה מיתוג ביתן לתערוכה עיצוב ובניית אתר יחסי ציבור
מרקום ניוזלטר קורס מרקום מתקני תצוגה בנייה וקידום אתר שלומית הרץ
סדנאות מרקום כתיבה שיווקית מיתוג עסקי עיצוב פלאש דרושים מרקום
אירועים עסקיים מפת האתר כנסים וארועים עיצוב אריזות

קידום אתרים

כנס מרקום מדיה חברתית שיפוצים והתקנות
דרונט בניית אתרים
כל הזכויות שמורות למרקום מול 2009 studio-touch