MarcomMall
חיפוש באתר
חיפוש באינדקס
קטגורייה/תחום עיסוק
תת קטגורייה
איזור בארץ
חיפוש לפי שם

קופירייטינג אופליין מול אונליין. אומנות מול מדע.


"רעיון מעולה!"
"מקסים."
"אשתי מאוד אהבה."
"גם השכן."

אלו היו החיים הטובים של הקופירייטינג, עד לפני 10-15 שנה. אם היה לך רעיון קריאטיבי ורלוונטי, אם כולם אהבו, כולל המפרסם ואמא שלו (או שלה), ואם גרף המכירות הראה התעוררות מסוימת בתקופת הקמפיין, שיחקת אותה. אמרה מקובלת היתה שחמישים אחוזים מתקציב הפרסום הולכים לפח, וחמישים אחוזים עושים את העבודה. הבעיה היא שאתה אף פעם לא יודע להבדיל ביניהם.

ואז הגיע האינטרנט. לאינטרנט יש שני מאפיינים עיקריים שרלוונטיים לפרסום בו. אינטראקטיביות ומדידה. שניהם, כמובן, בזמן אמת. האינטראקטיביות אומרת שלמשתמש יש אפשרות לבצע פעולה בו במקום (להקליק על המודעה, לכתוב, להעלות קבצים, להשאיר פרטים, לבצע קניה, לשתף חברים). מאפיין המדידה אומר שכל הרשימה החלקית הנ"ל ניתנת למדידה, לרבות פילוחים שונים ומשונים.

שני מאפיינים אלו הפכו את אמנות הקופירייטינג של הפרינט (בפרט במודעות התדמיתיות) לתהליך מדעי. כאשר הכל מדיד, לא מספיק להיות יצירתי אלא צריך להביא תוצאות אמפיריות מוכחות. הבאנר נמדד במספר ההקלקות עליו, עמוד הנחיתה במספר הלידים והפרסום במדיה חברתית בכמות הלייקים והשיתופים. נוצרו מדדים של ביצועים ביחס לחשיפה ועלויות וכל מה שלא מדיד לא קיים. לפיכך כמעט ולא ניתן לראות מודעות תדמיתיות באינטרנט. שהרי, מסר תדמיתי פועל לטווח ארוך, המסר מופנם בראשו של הקורא ובבוא הזמן הוא יבצע את הקניה מיוזמתו על סמך אותה תדמית (אסטרטגיית PULL). המודעה האינטרנטית לא מחכה לרצונו הטוב של הלקוח, כמו אנשי מכירות של מסעדות תיירים היא קופצת עליך כשאתה מטייל לתומך ברחוב ומפעילה עלייך לחץ פיסי לא מתון להיכנס למסעדה (אסטרטגיית PUSH).

תפקידו של הקופירייטינג במודעה תדמיתית היא לבנות את האישיות של מותג, ליצור לו אהדה ותשוקה. על הקופירייטינג להיות מקורי, רלוונטי לאסטרטגיית השיווק של המותג ולדבר בשפה של המותג. הקופירייטינג / כתיבה שיווקית של מודעת האינטרנט הוא קופירייטינג עצבני יותר. הוא צריך לצעוק בקול רם יותר ובעיקר להניע לפעולה. ראשית שהמשתמש ילחץ על הבאנר או מודעת הטקסט ושנית שיבצע פעולה מוגדרת בדף הנחיתה. הקופירייטינג האינטרנטי הפך אף הוא ליותר מדע מאמנות. נוצרו חוקים לגבי מבנה המודעות, הבאנרים, סדר הפעולות בדף הנחיתה ועוד.  כן, פעם הכל היה הרבה יותר פשוט. אפילו לקופירייטרים.

נכתב על ידי, רועי פרידלר (MBA) קופירייטר, תסריטאי וקריקטוריסט, אספרסו קופי - כתיבה שיווקית, קופירייטינג מקורי לפרסום, קד"מ, דיוור ואינטרנט. תסריטים, מצגות, ותכנים שיווקיים

לפרופיל של אספרסו קופי בפורטל מרקום מול

חזרה ל ניוזלטר מרקום מול אפריל 2013 

חזרה לראש הכתבה

הדפסשלח לחבר
לכתבות ומאמרים נוספים...
האם סרט מוצר יכול להגדיל את נתוני המכירות?
מיתוג אג'ילי
אז איך יראה סרט התדמית שלכם - "בטוח" או "יוצא מן הכלל"?
הדרך הקלה להתאים שיווק Inbound לשוק מסוים
כיצד לבנות אסטרטגית שיווק "משפיע"
שלושה עדכונים חדשים בטוויטר שעלינו לקחת בחשבון בשנת 2015
מיטב ערוצי השיווק והטקטיקות לחברות B2B
איך לשלוט באיזון בין עיצוב אתר והפונקציונליות שלו
תקשורת שיווקית בחברה גלובלית
יצירת סרטי שיווק מבדרים ומלמדים

אודות מרקום

טיפים והמלצות אינדקס ספקים מצגות מולטימדיה עיצוב מצגות

עמוד הבית

פרסום באתר עיצוב גרפי סרטי תדמית רעיונות שיווקיים

פורום מרקום

כתבות ומאמרים תרגום ועריכה דפוס דיגיטלי מוצרי פרסום
סיפורי הצלחה מיתוג ביתן לתערוכה עיצוב ובניית אתר יחסי ציבור
מרקום ניוזלטר קורס מרקום מתקני תצוגה בנייה וקידום אתר שלומית הרץ
סדנאות מרקום כתיבה שיווקית מיתוג עסקי עיצוב פלאש דרושים מרקום
אירועים עסקיים מפת האתר כנסים וארועים עיצוב אריזות

קידום אתרים

כנס מרקום מדיה חברתית שיפוצים והתקנות
דרונט בניית אתרים
כל הזכויות שמורות למרקום מול 2009 studio-touch