MarcomMall
חיפוש באתר
חיפוש באינדקס
קטגורייה/תחום עיסוק
תת קטגורייה
איזור בארץ
חיפוש לפי שם

כשפוליטיקאים מדברים – למה הם באמת מתכוונים?

לא מאמינים למה שהפוליטיקאים אומרים? יוזמה חדשה מאפשרת לכל אחד לדעת מתי נבחרי הציבור דוברי אמת – ומתי כדאי להתייחס לאמירות שיוצאות להם מהפה בעירבון מוגבל.

יום הבחירות, שאמור להיות שיאה של חגיגת הדמוקרטיה, הפך כבר מזמן ליום הנחירות – יום של אדישות לאומית שבו אף אחד כבר לא מתרגש מאמירות שמשחררים הפוליטיקאים לחלל האוויר. יוזמה חדשה ששואבת השראה ממיזם בינלאומי מוצלח משנה את התמונה, ומאפשרת לכל אחד מאיתנו לדעת: האם הפוליטיקאים דוברי אמת?

Politi Watch – הרעיון הגדול שעובד גם בחו"ל
הכול החל במוחם הקודח של שני סטודנטים באוניברסיטה העברית, שני קינן וספי קלר, שהרגישו כמו חלקים נרחבים בציבור שאין על מי לסמוך. במהלך מרוץ הבחירות לנשיאות בארצות הברית הם צפו ב CNN, שסיפק קישור לאתר בדיקת עובדות בעקבות דברים שנאמרו ע"י המועמד הרפובליקני מיט רומני. באותו רגע נפל האסימון: במיוחד לנוכח חוסר האמון הציבורי לו זוכה הפוליטיקה בארץ – אם הרעיון מצליח כל כך בחו"ל מדוע שהוא לא יעבוד גם אצלנו? כך בעצם נולדה Politi Watch – עמותה ללא כוונת רווח שמחזירה את המשמעות למילים בתחומי הזירה הפוליטית.

מבצע עובדה: איך חושפים את האמת?
גלאי האמת של פוליטי ווטש מבוסס על מנגנון רב שכבתי, הבודק אמירות חשובות של פוליטיקאים בנושאים הנמצאים בראש סדר היום הציבורי. צוות של תחקירנים מקצועיים בודק ביסודיות את התשתית העובדתית עליה מבוססת כל אמירה, כדי לדרג אותה בסולם שבין 1 ל 5: 1 עבור אמירה לא נכונה, 5 עבור אמירה נכונה.
האם הממשלה הנוכחית באמת מוסיפה כעת 1,000 מיטות לבתי החולים, לאחר שלא נוספה מיטה אחת במשך עשור שכפי שטוען בנימין נתניהו? האם כדברי אלי ישי אחוז המסתננים באמת ירד מ 1998 מסתננים באוקטובר אשתקד ל 49 בלבד באוקטובר הזה? כל התשובות, חלקן בהחלט מפתיעות, כבר נמצאות באתר פוליטי ווטש בליווי הסברים מפורטים.

פוליטיקלי קורקט: מהם כללי המשחק?
מטרת המיזם איננה לתקוף פוליטיקאים, אלא להחזיר את האמון של הציבור בשיח שהם מנהלים. לשם כך ניתנת זכות התגובה לבעליו של כל אמירה שנבדקת, כמו גם נכונות להימנע מפרסום תחקיר במידה ואמירה שאינה מדויקת תתוקן דרך אמצעי התקשורת.

כדי להבטיח את מהימנותם של הממצאים מעסיקים בפוליטי ווטש תחקירנים בתשלום. בנוסף, מתקבלות תרומות קטנות רבות מכל גווני הקשת הפוליטית, ללא תלות בגוף גדול אחד בעל צביון פוליטי מסוים. בשם הניטרליות החשובה לפעילות המיזם גם מקימיו, ספי ושני, אוחזים בתפיסות עולם שונות בתוך המפה הפוליטית.

אומני פרזנט בשירות השיח הציבורי
נדבך משמעותי בפעילותה של פוליטי ווטש הוא אתר הבית שלה, שהופך את התחקירים שמבצעת העמותה לנחלת הכלל. הבנת תרומתה של פוליטי ווטש לשיח הציבורי בישראל גרמה לנו בחברת אומני פרזנט לרצות לתרום חזרה – לכן הקמנו עבור העמותה אתר תדמית ללא כל תמורה. אנחנו מלאי תקווה שפעילותה של פוליטי ווטש, המתפרסמת באופן שוטף באתר התדמית, תחזיר את אמון הציבור בבוחריו.

הכותב הינו דרור אלון, מנכ"ל חברת אומני פרזנט לשיווק באינטרנט.

 
חזרה לניוזלטר מרקום מול ינואר 2013

חזרה לראש הכתבה

הדפסשלח לחבר

אודות מרקום

טיפים והמלצות אינדקס ספקים מצגות מולטימדיה עיצוב מצגות

עמוד הבית

פרסום באתר עיצוב גרפי סרטי תדמית רעיונות שיווקיים

פורום מרקום

כתבות ומאמרים תרגום ועריכה דפוס דיגיטלי מוצרי פרסום
סיפורי הצלחה מיתוג ביתן לתערוכה עיצוב ובניית אתר יחסי ציבור
מרקום ניוזלטר קורס מרקום מתקני תצוגה בנייה וקידום אתר שלומית הרץ
סדנאות מרקום כתיבה שיווקית מיתוג עסקי עיצוב פלאש דרושים מרקום
אירועים עסקיים מפת האתר כנסים וארועים עיצוב אריזות

קידום אתרים

כנס מרקום מדיה חברתית שיפוצים והתקנות
דרונט בניית אתרים
כל הזכויות שמורות למרקום מול 2009 studio-touch